fbpx Scroll to top

Jak założyć fanpage na Facebooku?

Zastanawiasz się czy warto i jak założyć fanpage na Facebooku? Nie wahaj się! :) Aby dotrzymać kroku konkurencji potrzebujesz konta na portalu społecznościowym. Zawsze możesz również skorzystać z usług Agencja Social Media

Dlaczego? Zacznijmy od Facebookowych zasięgów. Czy wiesz jak wiele osób z niego korzysta? Otóż w pierwszym kwartale roku 2020 Facebooka odwiedzało 2,6 mld osób miesięcznie! Wyobraź sobie do jak wielu potencjalnych klientów może trafić Twoja strona, a wraz z nią oferowane przez Ciebie produkty.

Kolejnym profitem jest możliwość prowadzenia skutecznych działań PR’owych, kreowanie wizerunku marki oraz wybór grupy docelowej, do której chcesz skierować swoją reklamę. Facebook ułatwia Ci również wchodzenie w interakcję z odbiorcami. Dostajesz dostęp do narzędzi analitycznych i reklamowych, a algorytm poprawi Twoje pozycjonowanie w Google. Zgodzisz się ze mną, że to wystarczające powody, aby założyć fanpage na Facebooku? Powiem Ci jak przejść przez ten proces!

Utworzenie strony jest bardzo proste. Poniżej zostawiam dla Ciebie instrukcję:

1. Przejdź do strony com/pages/create.

jak-założyć-fanpage-na-facebooku

2. Wybierz Utwórz nową stronę.

jak utworzyć stronę na facebooku

3. Kliknij, aby wybrać typ strony.

jak utworzyć fanpage

 

4. Uzupełnij wymagane informacje.

jak-utworzyc-fanpage

 

5. Ustaw logo swojej strony – w wyższej rozdzielczości np. 900 x 900 px albo 800 x 800 px.

jak-utworzyc-fanpage

 

6. Ustaw cover photo – 820 x 312 px. Pamiętaj, że na urządzeniach mobilnych będzie ono wykadrowane centralnie w wymiarach 640 x 360 px. Zamiast cover photo możemy wybrać cover video. Tutaj film powinien trwać od 20 do 90 sekund. Filmy domyślnie odtwarzają się bez dźwięku. Na urządzeniach mobilnych wyświetlana jest jedynie wybrana przez nas stopklatka.

7. Kliknij opcję Utwórz stronę.

Fanpage może utworzyć każdy, natomiast stronę należącą do osoby publicznej, organizacji czy firmy jedynie upoważnieni przedstawiciele.

W kolejnym artykule opowiem Ci w jaki sposób zaprosić do polubienia Twojej strony na Facebooku. Do zobaczenia!

Sprawdź również nasze inne tutoriale społecznościowe, aby w łatwy sposób stać się widocznym w social mediach.