fbpx Scroll to top

Jak zmienić nazwę strony na facebooku?


admin - Styczeń 30, 2015 - 0 comments

Moja strona ma <200 polubień

Jeśli Twoją stronę polubiło mniej niż 200 osób, zmiana nazwy jest bardzo łatwa. Jeśli jesteś jej administratorem, wystarczy wejść w zakładkę “Informacje” znajdującą się pod zdjęciem w tle Twojej strony. Następnie klikasz “Informacje o stronie” w kolumnie po lewej. Twoim oczom ukaże się opcja edytowania różnych informacji o stronie. Klikasz “edytuj” przy polu “nazwa”. Wpisujesz nową nazwę i zapisujesz zmiany.

Moja strona ma >200 polubień

Jeśli jednak Twoja strona ma ponad 200 polubień, aby zmienić jej nazwę musisz złożyć wniosek o zmianę nazwy strony. Nazwę strony można zmienić tylko raz. Jeśli twoja prośba zostanie zaakceptowana, nie będziesz miał możliwości ponownej zmiany. W celu przesłania wniosku wykonaj poniższe kroki:

  1. Wejdź w “informacje o stronie” analogicznie jak w poprzednim przypadku.
  2. Kliknij “edytuj” przy polu “nazwa”
  3. Kliknij przycisk “poproś o zmianę”
  4. Pojawi się formularz, który wypełnij a następnie kliknij “wyślij”

Ważne: Do wniosku koniecznie dołącz dokumenty uwiarygadniające zmianę nazwy Twojej strony. Może to być faktura, zdjęcie pieczątki, zdjęcie nowego logo itp.

Twój wniosek zostanie rozpatrzony i wkrótce dostaniesz odpowiedź zwrotną, zazwyczaj pozytywną.

Inna metoda

Istnieje także inna, nieco bardziej społeczna metoda. Tym razem będziesz potrzebował nieco wsparcia innych osób. Do tego, strona musi zawierać fizyczny adres. W zakładce z podstawowymi informacjami o stronie, takimi jak telefon i adres powinien wyświetlać się przycisk “zaproponuj zmiany”.

Pojawi się okienko, w którym będziemy mogli nanieść wybrane przez nas zmiany.

Wysłanie jednego formularza niestety prawdopodobnie nie wystarczy. Tę funkcję obsługuje specjalny skrypt, który zlicza liczbę wysyłań formularza i jest aktywowany dopiero wówczas, gdy przekroczą one powinien z góry przyjęty poziom. Z tego powodu będziesz musiał poprosić swoich znajomych, rodzinę, osoby postronne, panią z warzywniaka, swego psa lub kota do wysłania formularza w taki sam sposób. Po przekroczeniu wystarczającej liczby wniosków zmiany na stronie zostaną wprowadzone. Będziesz mógł otwierać szampana i cieszyć się swoją nową nazwą strony.

Jeszcze inna metoda

Wchodzimy na stronę Facebook Business. Jest to portal skierowany dla osób reklamujących się przez Facebooka. Jego dokładny adres to: https://www.facebook.com/business/resources

Będziemy szukać przycisku “contact us”. Powinien znajdować się pomiędzy “Help and Community Support” a “Preffered Marketing Developers”. Jeśli nie widzimy tam tego przycisku, znaczy to że nie jesteśmy traktowani przez facebooka jako reklamodawcy. Aby stać się reklamodawcą wystarczy uruchomić na Facebooku jakąś kampanię reklamową za dowolną kwotę. Gdy ruszymy z kampanią, ta opcja powinna się odblokować i będziemy mogli skontaktować się z ludźmi z Facebooka w sprawie zmiany nazwy naszej strony.

Po kliknięciu “contact us” pojawi nam się długi formularz kontaktowy zawierający mnóstwo pól. Wyszukujecie pola “is your request about a page” i klikacie “yes”. Z rozwijanego menu wybieracie “request to change your page’s URL”. Pojawia się kolejny skomplikowany formularz.

Podajecie tam o jaką stronę wam chodzi, podajecie jej nową nazwę i inne intuicyjne dane. Jednak jedno pole może sprawić nam mały czelendż. W polu “Email of your Facebook representatives” musimy podać maila do pracownika z Facebooka, który z nami współpracuje. Jeśli wydajemy setki tysięcy złotych miesięcznie na reklamy to nie ma problemu, bo będziemy mieli takiego opiekuna nadanego od Facebooka z urzędu. Najczęściej jednak nie znamy maila do takiej osoby. Możemy więc uciec się do sztuczek socjotechniczych i wyłudzić takiego maila korzystając z kręgu znajomych, bądź Facebookowych grup dla pracowników Facebooka. Jeśli ładnie poprosimy o maila, mamy całkiem niezłą szansę aby go dostać.

Jeśli nie chcemy uciekać się do takich radykalnych rozwiązań, zawsze możemy pozostawić to pole puste i liczyć że odniesiemy sukces. Możemy także wpisać losowe imie i nazwisko i zakończyć maila @fb.com. Na koniec klikamy wyślij i czekamy na wprowadzenie zmian.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że ten krótki poradnik pomoże wam w osiągnięciu swoich celów związanych z  modyfikacją nazwy strony na FB. Napiszcie w komentarzach czy powyższe sposoby zadziałały i który z nich okazał się najbardziej skuteczny.

Related posts

Post a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *